Regionální Den železnice v trutnovském depu

Místo konání:         Říční ul. 93, 541 01 Trutnov

Termín konání:      neděle 15. 9. 2019 od 8:30 do 16:30 hodin

Ve výše uvedeném termínu se v železničním depu v Trutnově uskuteční regionální Den železnice konaný v rámci Dnů evropského dědictví. Těšit se můžete, tak jako každý rok, na zajímavý program a pokud to technický stav parní lokomotivy 423.009 organizátorům umožní, bude z Hradce Králové přes Náchod a Teplice nad Metují do Trutnova a zpět vypraven vlak vedených touto parní lokomotivou. Zájemci z Trutnovska o svezení parním vlakem, budou moci využít dva páry vlaků vedených z Trutnova do Vrchlabí a zpět. 

Doufejme, že se i letos podaří přepravit do Trutnova lokomotivu, která zde ještě nebyla a která se vlastní silou do našeho města podívat nemůže a to rychlíkovou elektrickou lokomotivu řady 380 společně s rychlíkovým bisto vozem.

Lokomotiva 380

Tak to letos bohužel opět nedopadlo! Lokomotiva řady 380 nebude! 

Přesto však nějaké novinky budou – dva rychlíkové vozy, bistro vůz ARmpee829 a jednička Ampz146. Dále je plánovaná motorová lokomotiva řady 794 a stejně jako loni elektrická lokomotiva řady 150.

V depu budou zpřístupněny interiéry vystavených kolejových vozidel, včetně stanovišť strojvedoucích. Pro nejmladší návštěvníky se plánují jízdy po depu malou lokomotivou a možnost vidět spodek vozidla z prohlídkové jámy. Železniční modeláři budou mít v provozu modelové kolejiště a vystaví modely lokomotiv a vozů. Zajištěno bude různorodé občerstvení, hudební produkce, prodej předmětů s železniční tématikou, promítání filmů o železničních vozidlech, herna dětí v upraveném vagónu, kreslení na obličeje a spousta dalších doprovodných akcí. 

Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků plánují organizátoři i letos dvě ukázky práce záchranářů při nehodě na železničním přejezdu. Na konkrétní časy konání obou ukázek se informujte u pořadatelů. Akci pořádají ČD, a.s. ve spolupráci s RESCUE CAMP, z.s., Pražská 835, Náchod, 547 01.

Na této akci se také podílí firma Puš s.r.o., která vystaví dvě motorové lokomotivy a svým historickým motorovým vozem bude zajišťovat dopravu návštěvníků mezi stanicí a depem. Během dne také vypraví zvláštní motorový vlak z Trutnova do Svobody nad Úpou a Žacléře.

Další informace naleznete kliknutím (otevřením) na přiložený informační plakátek.

 

Plakátek

 

 

Plakátek dopravce Puš s.r.o.