Regionální Den železnice v trutnovském depu

Místo konání:         Říční ul. 93, 541 01 Trutnov

Termín konání:      neděle 9. 9. 2018 od 8:30 do 16:30 hodin

Ve výše uvedeném termínu se v železničním depu v Trutnově uskuteční regionální Den železnice konaný v rámci Dnů evropského dědictví. Těšit se můžete, tak jako každý rok, na zajímavý program a pokud to počasí organizátorům umožní, bude z Hradce Králové do Trutnova a zpět vypraven vlak vedených parní lokomotivou. Zájemci z Trutnovska o svezení parním vlakem, budou moc využít dva páry vlaků vedených z Trutnova do Adršpachu a zpět. V případě, že by parní vlak kvůli suchu a nebezpečí požárů vyjet nemohl, bude parní lokomotiva součástí vystavených vozidel v depu.

Doufejme, že se letos podaří přepravit do Trutnova lokomotivu, která zde ještě nebyla a která se vlastní silou do našeho města podívat nemůže a to rychlíkovou elektrickou lokomotivu řady 150.2.

 

 

V depu budou zpřístupněny interiéry vystavených kolejových vozidel, včetně stanovišť strojvedoucích. Pro nejmladší návštěvníky se plánují jízdy po depu malou lokomotivou a možnost vidět spodek vozidla z prohlídkové jámy. Železniční modeláři budou mít v provozu modelové kolejiště a vystaví modely lokomotiv a vozů. Zajištěno bude různorodé občerstvení, hudební produkce, prodej předmětů s železniční tématikou, promítání filmů o železničních vozidlech, zahradní železnice, herna dětí v upraveném vagónu, kreslení na obličeje a spousta dalších doprovodných akcí. 

Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků plánují organizátoři i letos dvě ukázky práce záchranářů při nehodě na železničním přejezdu. Na konkrétní časy konání obou ukázek se informujte u pořadatelů. Akci pořádají ČD, a.s. ve spolupráci s RESCUE CAMP, z.s., Pražská 835, Náchod, 547 01.

Na této akci se také podílí firma Puš s.r.o., která vystaví dvě motorové lokomotivy a svým historickým motorovým vozem bude zajišťovat dopravu návštěvníků mezi stanicí a depem. Kolem 15 hodiny také vypraví zvláštní motorový vlak z Trutnova do Žacléře a zpět.

Další informace naleznete kliknutím (otevřením) na přiložený informační plakátek.

 

Plakátek